Bitcoin Wallet Nedir?

Bitcoin Wallet Nedir?
Bitcoin Wallet Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Wallet nedir; Bitcoin cüzdanıdır. Bitcoin dahil bütün kripto paraların bulundurulduğu cüzdandır. Yatırımcının sahip olduğu Bitcoin’ leri saklama, göndeme ve almak için kullanılan bir uygulamalıdır. Hacklenme ve hırsızlık drumlarına karşı koruma sağlamaktadır.

Bitcoin Wallet nedir; yatırımcının Bitcoin‘ i ile işlem yapabilmesi için özel tasarlanmış, genel ve özel anahtarlardan oluşan bir yazılımdır. Her cüzdanın kendine özel bir adresi vardır. Adresi oluşturan kod 26-35 karakterlik harf ve sayılardan oluşur.

Bitcoin cüzdan normal cüzdanlardan farklıdır. Sadece kripto parayı saklamaz. Blok zincirinde yer alan varlıklara özel anahtarlar ile erişmenize izin vermektedir. Bu anahtarlar dijital paranın mülkiyetini ispatlamaktadır. Anahtar kaybedilirse para erişim son bulur. Bu nedenler ile cüzdan kullanmak önemlidir.

Bitcoin Cüzdanı Türleri

  • Web Cüzdan: kullanımı kolay olduğu için birçok yatırımcı kaydolur ve işlem oluşturmaya başlar.  Diğer cüzdan türlerine göre güvenliği daha azdır. Çünkü  siber saldırı ile özel anahtar ve hassas veriler toplanabilir. Özel anahtarını kaybeden yatırımcı hiçbir işlem yapamaz.
  • Yazılım Cüzdanları: web cüzdanında daha güvenlidir. Bilgisayara indirilir ve yüklenir. Bu özellik yatırımcının kendi bilgisayarlarında cüzdanlarını oluştururlar.
  • Donanım Cüzdanları: Özel anahtarları asla açığa çıkarmadıkları için en güvenilir cüzdanlardır.
  • Cep Telefonu Cüzdanları: Taşınabilir cüzdan. Web cüzdanlarına benzer.

Bu konu riskli bir konudur. Kimse cüzdan veya borsa önerisinde bulunmamaktadır. Bu yüzden yatırımcı araştırıp deneyerek cüzdan seçmelidir. Örneğin; borsada al- sat işlemi yapanlar donanım cüzdanı kullanmayı tercih etmezler. Donanım cüzdanı kripto parayı saklama amacıyla kullanılmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!