Bitcoinin Altınla Olan Korelasyonunda Artış Meydana Geliyor!

Bitcoinin Altınla Olan Korelasyonunda Artış Meydana Geliyor
Bitcoinin Altınla Olan Korelasyonunda Artış Meydana Geliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoinin Altınla Olan Korelasyonunda Artış Meydana Geliyor; Bank Of America tarafından yapılmış olan açıklamalar ile birlikte daha önce Bitcoinin riskli bir varlık olarak değerlendirilmesi ile birlikte yatırımcılar tarafından yeniden güvenli  bir liman konumunda yer alabileceği ön görüldü. Yeni değerlendirmeler ile birlikte kripto paralarda meydana gelen artışlar ile neredeyse 40 günlük olan bir korelasyon meydana gelmesi ve bu durumunda 0,50 seviyeleri üzerine çıkmasına neden oldu.

Bitcoin üzerinde meydana gelen bu hareketlerin Emtialar ile bağlantılı olması ve bu bağlamda ise riskli bir varlık olarak alım satım işlemlerinin yapılmasının ardından yeniden bir güvenli liman kategorisinde yer aldığı belirtilmiş oldu. En büyük olan kripto paraların ise altın ile birlikte 40 gün süren korelasyonu dahilinde sıfır seviyeden 0,50 seviyesine ulaşan bir artış gözlemlendi. Öyle ki bu konuya ek olarak SP ve Nasaq korelasyonunda daha yüksek fiyatlar olsa dahil yataylaşmalar ile hareket miktarlarında da bir azalma meydana geldiği gözlemleniyor.

Bitocin Güvenli Bir Liman Olabilir

Analistler ve yatırımcılar tarafından oldukça değer gören Bitcoin yeniden güvenli liman konumuna ulaşma yolunda ilerliyor. Her ne kadar riskli bir yatırım olsa bile geçtiğimiz günlerde adeta altın ile aynı bir liman üzerinde seyretmeye başladı. Yukarı yönlü olan hareketleri ile de son zamanlarda oldukça fazla ilgi odağı olmuş durumda. Öyle ki bu konuda ise daha fazla artış meydana gelmesi bekleniyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!