Chainlink (LINK) Nedir?

Chainlink (LINK) Nedir
Chainlink (LINK) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink (LINK) nedir; bankalar ve çeşitli ödeme sistemlerini blockchain teknolojisine köprü mantığı ile uyumlu hale getirmeyi hedefleyen bir proje. Yerel para birimi tokendir LINK tokeni madencilik faaliyeti yapılmaz. Oluşturan firma kendisi üreterek piyasaya arz etmektedir. LINK tokeni Ethereum temelli olan ERC-20 sınıfında bir tokendir.

Chainlink (LINK) nedir; oluşturduğu alan LINK ağı ve LINK tokeni ile belirginleşmektedir. İş hayatına akıllı sözleşmelerin uyumlu olduğunu göstermek ve uygulanmasını çoğaltmak hedefi vardır. Chainlink ağı data yüklemesi olan ya da farklı bir API’ si olanların Chainlink nitelikleri için direkt akıllı sözleşme sunmalarına olanak tanır. Ve bu kişiler LINK token vererek hizmetlerini blockchain teknolojisine ilave edebilirler.

Chainlink (LINK) Özelliği Nedir?

Normal hayatta yer alan blockchain sistemi dışındaki sistemlerin akıllı sözleşmeler ile blockchain sitemine dahil eder. API temelinde verilen bu hizmetlerin blockchain sistemine dahil edilmesi; bu API temelinde hizmetleri kullanan firmaların işlem emniyeti, üçüncü kişilerin araya girmesi ve kullanımı çoğaltması gibi nedenler ile faydalıdır.

Chainlink (LINK) Nasıl Çalışır?

Chinlink çalıştığı blok zinciri akıllı sözleşmeleri ve dışardan gelen data merkezleri arasında köprü görevini üç aşamada tamamlar. Bu aşamalar:

  • Oracle Seçimi: Chainlink ağ katılımcısı data isteklerini gösteren bir Hizmet Düzeyi Sözleşmesi (SLA) düzenler. Chainlink yazılımı bu SLA yardımı ile katılımcıyı uygun olan Oracle eşitler. Her şey ayarlandıktan sonra katılımcı SLA yollar ve LINK tokenini Oracle’ nin gönderdiği istek kabul Emir Eşleştirme sözleşmesine aktarır.
  • Veri Raporlama: Oracle’lar istenen gerçek datalara sistem dışı data merkezlerinden ulaşır. Ve işleyerek Chainlink kullanan sözleşmelere tekrar aktarılır.
  • Sonuç Toplama: Oracle’lar depoladıkları dataları hesaplar ve toplama sözleşmelerini tekrar aktarır. Toplama sözleşmesi data noktalarını alarak denetler ve akıllı sözleşmeye ağırlık puanı verir.

Bu aşamaların güçlü olma nedeni Chainlink’ in çeşitli merkezlerden gelen dataları doğrulamasıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!