Compound (COMP) Nedir?

Compound (COMP) Nedir
Compound (COMP) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Compound (COMP) Nedir; Compound (COMP), bünyesinde faiz ve kredi işlemlerini bulunduran bir protokoldür. Kripto para borsasının teknolojinin gelişmesiyle birlikte halk tarafından kullanım oranı artmıştır. Normal bankaların sunduğu yatırım ve kredi imkanları haricinde yatırımcılar bu platform üzerinden işlemlerini gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu borsa sisteminde de kredi işlemlerinin yapılabilmesi için Compound (COMP) protokolü kurulmuştur. Kripto para borsası bu protokolü kullanan yatırımcıları bir arada tutar ve faiz oranları, kendi içlerinde yaşanan arz talep ilişkisine bakılarak oluşturulur.

Compound (COMP) Avantajları Nelerdir?

Compound protokolünde gerçekleşen kredi imkanları bilinen geleneksel yöntemlerden çok farklı değildir. Bu sistem amacı tamamen yatırım olan bir platformda gerçekleştiği için bloke işlemleri uygulanır ve tokene dönüştürülür. Compound (COMP) avantajları nelerdir;

  • Compound sistemi ile bloke altında tutulan yatırımlar kaldıkları süre doğrultusunda yenilenir ve token olarak tutulur. Böylece yatırımcının verdiği kredi teminat verilen birimin faizi ile birlikte çekilebilir.
  • Compound sistemi ile verilen borç bir teminat sonucu verilip sistem üzerine geçer. Bu durumda yatırımcı yatırımı konusunda tedirgin olmaz.
  • Teminat verilen birimin diğer yatırımcılar tarafından ilgi görmesiyle faiz oranı artar ve bu da yatırımcıya kar getirir.

COMP Nedir?

COMP, compound protokolüyle ilgili olayların yürütülmesi ve burada yaşanan değişiklerde yatırımcının yararlanabilmesi için sahip olacağı kripto para birimidir. COMP ile yatırımcı compound sistemine katılıp kredi ve faiz işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu birim teminat ile diğer kripto para birimlerine dönüştürülebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!