Ethereum Layer 2 Nedir?

Ethereum Layer 2 Nedir
Ethereum Layer 2 Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum layer 2 nedir; sistemin işlem akışının tamamlandığı katmanları simgeleyen tanımlamalar arasındadır. Sistemde Ethereum Layer 2 tanımlaması bulunuyor ise bu kripto para işlemlerinin ikincil katmanda gerçekleştirildiğinin belirtilmesi gerekir.

Kripto para birimlerinin değer değişimleri arz talep dengesi üzerine kurulu olsa da teknik boyutunun güvenliğini sağlamak için çok daha karmaşık bir sistem kendini göstermektedir. Layer 2 protokolleri olarak tanımlanan sistemde herhangi bir güvenlik açığı bulunmamaktadır. Bu sistemde daha sonrasında eklenen kripto para birimlerinin teknik işlem akışını kolaylaştırmak adına kullandıkları bir metot olarak tanımlanması mümkündür.

Ethereum Layer 2 Nedir, Ne Anlama Gelir?

Ethereum layer 2 nedir; sistemde Layer 2 ile alakalı inceleme yapıldığı zaman özellikle Layer 1 üzerinden tanımlanan bir teknik birim olduğu bilinmelidir.

  • Layer 1 üzerinden bir bağlantı kanalı oluşturulmuş olsa da Layer 2’nin bağımsız bir işlem akışının olduğu unutulmamalıdır.
  • Bu protokoller işlem akışının genel güvenliğinin sağlanması için büyük önem arz eden hususlardandır.

Layer 1 sistemin en temel katmanı olarak kendini göstermektedir.

Kripto Para Sistemine Gelen Güncellemeler

Kripto para sistemine gelen güncellemelerin en temel nedenlerinin başında sistemi daha kullanışlı bir hale getirmek yatmaktadır. Bu aşamada ENS ve ek güncellemeler de yapılmaktadır. Sistemde katman ne olursa olsun ana güncelleme amaçları kullanım adımının kolaylaştırılmasıdır. Örneğin ENS işlem akışında Ethereum numarasının daha kısa ve pratik bir hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!