Gavin Andresen Kimdir?

Gavin Andresen Kimdir
Gavin Andresen Kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin kripto paranın baş mimarı olan Satoshi Nakamoto’nun halefi olarak adlandırılan Gavin Andresen, çoğu kişinin aslında Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ettiği kişi olarak biliniyor.

Yazılım geliştirici olarak göre yapan Andresen, 2014 yılında bu görevinden ayrılmış ve 2012 yılında kurduğu Bitcoin Vakfı’ndan ayrılarak, vakfın baş bilimcisi olarak görevine devam ediyor.

Gavin Andresen; Başarılı Kariyer

Bitcoin’in en büyük programcılarından biri olan ve projeye en büyük emeğe geçenlerden olan Gavin Andresen, daha önce 3D grafikleri ve sanal gerçeklik yazılımları geliştiriyordu.

Princeton Üniversitesi’nden 1988 yılında mezun olan Andresen; Silicon Graphics Computer System’de 3D grafik yazılımında görev yaptı ve 1996 yılında VRML 2.0 spesifikasyonu üzerinde çalıştı.

Bitcoin projesinin baş geliştiricilerinden olan Andresen’ın amacı, internet için nakit çıkışı yaratmaktı. Bu yüzden 2010 yılında Bitcoin’i keşfederek Bitcoin Faucet web sitesini oluşturdu.

Aynı zamanda 2010 yılında özellikle Bitcoin için ürünler üretirken, internet için nakit projesinde baş geliştirici olarak görevini sürdürdü.

Bitcoin için referans uygulaması geliştiren Andresen, Bitcoin Faucet ile birçok paylaşımlarıyla ödül aldı. 2011 Nisan ayında yayınladığı bir makalede, Bitcoin’ini altından daha değerli olduğunu açıkladı.

En Büyük Bitcoin Yatırımcılarından

Melbourne Avustralya’da 1966 yılında doğan Gavin Andresen başarılı bir kariyere sahiptir. Çıkan birçok habere göre Bitcoin Vakfı’nın katkısıyla birlikte 200 milyon USD değerinde Bitcoin ödemesinin yapıldığı ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalarda Andresen’in net gelirinin ise 2 milyon Amerikan doları olduğu söyleniyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!