Hisse Senedi Alım Satım Riskleri Nasıl Azaltır, Zarar Göze Alınmalı Mı?

Hisse Senedi Alım Satım Riskleri Nasıl Azaltır
Hisse Senedi Alım Satım Riskleri Nasıl Azaltır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hisse senedi alım satım riskleri nasıl azaltır; son senelerde piyasalarda meydana gelen dalgalanmaların yatırımcıları büyük ölçüde tedirgin ettiği görülmektedir. İşte konuya ilişkin detaylar!

Hisse senedi alım satım adımlarında forex piyasalarında hem manuel hem de otomatik işlem talimatı vermenize olanak sunulmaktadır. Bu noktada piyasada değer değişimlerini yakından takip etme imkanı olmayan kişilerin otomatik işlem talimatı vermesine de imkan verilmektedir. Bu noktada riski de göz alarak alım satım talimatını vermelisiniz. Kişilerin stagnasyonu dikkate alarak kısa vadede yüksek kar elde edebileceği alanlar hisse senetleri değildir.

Zarar Durdurma Emri

Hisse senedi alım satım riskleri nasıl azaltır; zarar durdurma emri bu aşamada büyük ölçüde işinize yarayacaktır. Zararın durdurulması için bir sınır değer belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin A firmasının sınır değeri ile alakalı inceleme yapıldığı zaman, sizin almış olduğunuz 10 liralık birim değerinin piyasada daha da düşmesi durumunda elden çıkartmak için 10 lirayı bir sınır değer olarak belirlemenize imkan verilmektedir. Piyasayı yakından takip edemeseniz dahi sistemde meydana gelen değer değişimlerine karşı bu şekilde temkinli olabilirsiniz.

Sepet Çeşitliliği

Yatırım sepetinin çeşitliliğinin yüksek olması alınacak olan riski direkt olarak azaltan hususlar arasındadır. Yatırım sepetinin çeşitliliğinin düşük olması ve yatırım kalemlerinin tek bir alanda yoğunlaşması piyasanın aksi yönde değişim göstermesi durumunda tüm portföyü riske atar.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!