Kazakistanda Bitcoin Yasallaşıyor!

Kazakistanda Bitcoin Yasallaşıyor
Kazakistanda Bitcoin Yasallaşıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kazakistanda Bitcoin Yasallaşıyor; TASS Rus haber ajansının bildirdiğine göre; Kazakistan yasama organı alt meclisi Majilis, 5 yeni kripto para tasarını onaylıyor!

Dijital para birimi Bitcoin, Kazakistan’da resmi olarak yasal hale geldi. Kripto para biriminin artık ülkede yasal bir ihale olarak kabul edildiğini belirten bir açıklama yapıldı. Bu hareket, bu ayın başlarında Maliye Bakanlığı’ndan Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini yasallaştırmak ve düzenlemek için çalıştığının duyurmasının ardından geldi.

Yasa Tasarısı Hızla Kabul Edilme Yolunda İlerliyor!

Yerel haberler ışığında Eylül ayı sonlarına doğru taslağın bir bölümünün sunuluyor olması, kripto paralar konusunda hızlı adımların atıldığını gösteriyor.

Yasama alt organı Majilis Ekonomik Reform ve Bölgesel Kalkınma Komitesi’nin üyelerinden Smyshlyaeva’ya göre; dijital varlıkların hem teminatlı hem de teminatsız ihracı ve dolaşımı ele alınıyor.

Kazakistanda Bitcoin Yasallaşıyor; Birçok Gelişme Yaşanıyor!

Çin tarafından yasaklanan Bitcoin madenciliği dolayısıyla, madencilik yapanların ucuz elektrik konusunda Kazakistan’ı tercih etmesi ön plana çıkıyor. Ancak ülkede enerji yetersizliğinin gözle görülür şekilde yükselmesi ise, madencilik sektörünün baskılanmasına neden oldu.

Bu yüzden Kazakistan, kripto madenciliğiyle uğraşanların faaliyetlerini yerel makamlara bildirme zorunluluğu getirdi. Bu yüzden Cumhurbaşkanı Tokayev tarafından temmuz ayında, kripto madencileri için vergi yasası imzalandı.

Bunun yanında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance; Kazakistan’da faaliyet göstermek için ön onay almıştı. Sonrasında ise tam anlamıyla izin alarak, Kazakistan’da kripto paraların bir an önce yasal hale geleceği konusunda hızlı adımların atıldığı da görülmüş oldu.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!