Kripto Para Birimleri Üzerinden Kredi Çekilir Mi?

Kripto Para Birimleri Üzerinden Kredi Çekilir Mi
Kripto Para Birimleri Üzerinden Kredi Çekilir Mi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Birimleri Üzerinden Kredi Çekilir Mi?; Kripto para sistemleri üzerinden bir kredilendirme yapısının henüz ülkemizde mevcut olmadığını eklemek gerekmektedir.

Kredilendirme adımlarında kripto paraların bankalarca bir teminat olarak kabul edilip edilmeyeceği en sık merak edilen hususlar arasında kendini göstermektedir. Kripto para birimlerinin kredi aşamasında teminat olarak kabul edilmesine izin verilen ülkeler mevcuttur. Fakat bu aşamada teminat olarak gösterilmesinin sonrasında harcama yapılmaması için bu tutara bloke konulması da uygulanan yaptırımlar arasında yer almaktadır. Klasik yatırım adımlarında dahi alınan tedbirler bu derece yüksekken kripto paranın kredi sistemine entegre edilmesinin bazı sorunları da beraberinde getirebileceğini belirten ekonomistler de mevcuttur. İlerleyen aşamalarda ülkemizde de bu girişimde bulunulacağını öne süren yatırımcılar da vardır.

Hukuki Alt Yapı

Ekonomik sistemlerde bu şekilde revizyonların yapılması için kesinlikle finansal alt yapının hazırlanması gerekmektedir. Finansal alt yapının aynı zamanda hukuki olarak da desteklenmesi gerekmektedir. ancak bu şekilde sistemde sorun yaşamadan bağlantı adımının tamamlanması ve kripto para varlıklarının bir teminat olarak kullanılması mümkün kılınabilmektedir.

Kripto para birimleri ile alakalı olarak henüz aracı kurumların dahi yeni yeni hizmet vermeye başladığı düşünülürse ülkemizde bu konu için uzun bir yolun olduğunu eklemek gerekir. Hukuki alt yapının hazırlanması da yeterli değildir. Aynı zamanda sistemin suiistimal edilmemesi için gerekli olan güvenlik önlemlerinin de eksiksiz bir biçimde alınması gerekmektedir. Ülkemizde bu aşamada küçük adımlar olsa da henüz kredi ve banka sistemine kadar süreç ilerlememiştir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!