Monero Nedir, Piyasa Değeri

Monero Nedir
Monero Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Monero nedir; sanal borsada işlem gören para birimleri blockchain üzerinden işlem görmektedirler. Kripto paraların içerisinde yer alan Monero’ da kısa süre önce borsada geliştirilmiştir. Piyasa Değeri; seri olarak takas edilebilir olan Monero kısa sürede değer kazanmıştır.

Altcoinler içerisinde yer edinmektedir. 2014 yılında borsada işlem görmeye başlamıştır. Kolaylıkla transfer edilmesi, merkezi olmaması, emniyet ve sır kalmayı sağlaması ile piyasa değerini oldukça arttırmıştır.

Monero işlemleri aracı kurumla ile yapılmaktadır. Kazanılan Monero piyasada bırakılır ise değer değişimleri sonucunda zarar edilebilir. Kazançların cüzdanlara veya cüzdanlar aracılığı ile banka hesaplarına aktarılmalıdır.

XMR İşleyişi

Sır kalmayı sağlamak halka imzalar ile birlikte gizli adres kullanımına dayanmaktadır.

Gizli adres yapılan işlemler için tek seferliktir. Ancak isteyen yatırımcı tek bir adreste işlem yapmayı sürdürebilmektedir. Hususi kilitler ve hususi harcama kilitleri ile güvenlik sağlanmaktadır.  Monero nedir; Hususi anahtar, oluşturduğu hesapların her türlü işleminin görülmesini diğer anahtar ise ödeme onayları içindir.

Halka imzalar, şifreleme terimidir. Elinde hususi anahtarı bulunduranların imzaladığı sanal imzadır. XMR işlemleri sonucunda Monero cüzdan, zincir içerisinden seçtiği yatırımcıların anahtarları ile yeni bir halka oluşturmaktadır.  Bu durum anahtarı kullanıp ve imza onayı sağlayanın gizemli kalmasını sağlamaktadır. Bu Monero piyasa değerinin en kilit noktasıdır. Ayrıca 2017′ de yapılan işlemlerin piyasa değerini saklamak için RingCT prosedürüne katılmıştır.

XMR Kurucusu Kim

Bir kişi kurmamış veya bir kişi yönetmemektedir. Birlikte çalışan, çoğunluğunun gizli kalmayı seçtiği geliştiricilerden oluşmaktadır.

Bu geliştiricilerden birisi Riccardo Spagni’ dir. 2019 yılında görevden çekilmiştir. İlk madencilik yaparak 2011′ de kripto borsanın girmiştir. Monero’ e sermayesini topluluk bağışları ile sağlanmaktadır. Topluluk Kitle Fonlama Sistemi ( CCS) bütün dünyadan gelen bağışlar için aracıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!