Peer-to-peer Nedir, Ne Anlama Gelir?

Peer-to-peer Nedir
Peer-to-peer Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peer-to-peer nedir, ne anlama gelir, p2p ya da peer to peer merkezi otoritenin katılımı olmadan taraflar arasında bilgi, varlık alışverişi, bilgi paylaşımı, veri gibi durumları tarif etmek amacıyla kullanılmaktadır. Eşler arası p2p, bireyler ve grup aralarındaki etkileşimin dağıtılmış yaklaşımını benimser. Bilgisayarlar ve ağlarda kullanıldığı gibi kripto para ticaretinde kullanılmaktadır. Eşler arası dosya paylaşımı şeklinde tanımlanıyor.

Peer-To-Peer Nedir, Ne Anlama Gelir; P2p Hakkında

Dijital eşler arası ağ için her kullanıcı sahibi aynı zamanda ortağıdır. Bu ağ bilgi ve dosya paylaşım sürekli için kullanılır.

  • Peer-to-peer nedir, ne anlama gelir; örnek vermemiz gerekirse p2p ağlarının ilk toplu kullanımları içerisinden dosya paylaşımı hizmetidir. Para birimleri bağlamında, merkezi bankacılık otoritesi tarafından oluşturulmayan para birimlerinin değişimidir.
  • Yaygın uygulaması, bitcoin gibi bilinen kripto paralar için gerçek dışı sanal para birimleri arasındaki ekonomik aktarımıdır. Eşler arası alışverişler, bireylerin finansal kuruma gitmeye gerek kalmadan para birimlerinin transferidir.

Hesaplarından, başkalarının hesaplarına taşınmasına bu şekilde izin verilir. İnternet bağlantısının bulunduğu alanlarda kullanılır.

Peer-To-Peer Nasıl Kullanılır?

Peer-to-peer eşten eşe ağlarda bilgisayarlar, merkezi sunucuya bağlanma gibi çeşitli protokollerin beraberinde birbirleri ile doğrudan iletişim bu noktada kurmaktadır. Kişi ihtiyaç duyduğu veriye sahip olan bilgisayar hangisi ise direkt buradan bağlanıp istediği veriye ulaşabilir. Kullanımı için başta karmaşık gelse de çalışma sistemi temel bir prensibe dayanmaktadır. Denk ya da eş anlamlarına geliyor. Birden fazla sayılarda istemciler arasında sorunsuz şekilde aktarıma imkan tanınmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!