Ripple Para Birimi Nedir

Ripple Para Birimi Nedir
Ripple Para Birimi Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aslında kripto para piyasasında karşılaştırılan iki kavramdan oluşur. Ripple Para birimi nedir; RippleNet, 2012′ de geliştirilmiş finansal ödeme ağı, XPR sanal piyasa parasıdır. Şirket adı ile kripto piyasasına sunduğu kripto para zamanla birbiri yerine kullanılarak; Ripple para birimi olarak anılmaya başlamıştır. Piyasanın popülerliği üst seviyede olan para birimidir.

Ripple Para Birimi; sanal piyasanın aksine Ripple şirketi merkezi olan bir para birimidir. Ripple şirketi Jed McCaleb ve Chris Larsen tarafından kurulmuştur. Blockhainde yer alır ancak kayıtları şirket tutar. Amacını blockhain özelliklerinin yüksek limitli ödeme ve tranferlerde kullanılması şeklinde iade eder.

Ripple Para birimi nedir; XPR madenciliği yapılmamaktadır. Paranın bütün üretimi piyasaya sürüldüğü ilk anda gerçekleştirilmiştir. Piyasa dolaşımında  40 Milyar XPR vardır. Bağlı olduğu şirket algoritması kullanmakta ve katılımcılar ağ anlaşması ile işlem onayı vermektedir.

Ripple İşlemleri

XPR masrafsız ve hızlı ödemenin ticari alandan sağlanması için çıkarılsa da ünlenmesi dijital ödemeler ile olmuştur. Bütün platformlarda sorun yaşanmadan işlemler yapılmasına olanak verir. Ripple Para Birimi; Amacına uygun olarak alt yapısını banka ve finans sektörüne göre ayarlamıştır. Yatırımcılarına RippleNet plaformu ile sanal para üretimine imkan sağlamaktadır.

XPR Özellikleri

  • Üretiminin sağlandığı bir merkez vardır.
  • Alt yapısı banka sitemlerine entegre olabilecek şekilde oluşturulmuştur ve iş birliği amaçlar.
  • Her türlü finansal varlık takası konu olabilir.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!