Satoshi Nakamoto Hayatta mı?

Satoshi Nakamoto Hayatta mı
Satoshi Nakamoto Hayatta mı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Satoshi Nakamoto hayatta mı; Kim olduğu hakkında bilgi olmadığı gibi yaşayıp yaşanmadığı hakkında da bir bilgi yok. Kripto borsasının ilk sanal para birimi olan Bitcoin yaratıcısı olduğu söylenen Satoshi Nakatomu hakkında farklı söylentiler var.

Satoshi Nakamoto olduğu iddiası ile birçok isim gündeme getiriliyor. Ancak her çıkan haber sonrası hemen yalanlama açıklaması geliyor. Bu konu ekonomi ile ilgili kişilerin merak ettiği en büyük gizem haline dönüştü.

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Ekonomi dünyasının ilk kripto parasını yaratan kişidir. Bir kişi mi yoksa bir bir grup mu bilinmemektedir. Bu isim aslında gizli kalmak için kullanılan bir lakap. 2009 tarihinde ilk defa duyulmasından sonra merak edilmeye başlanmıştır. Bu merak Bitcoin popüler hale gelmesi ve değer artışı yaşaması ile birlikte artmıştır. Nakamoto Japonya‘da yaşayan 1975 doğumlu olan bir adam olduğu söylenmektedir. Japon olduğu iddia edilen Nakamoto’nun mükemmel şekilde İngilizcesi olması, yaratıcısı olduğu Bitcoin’in İngilizce oluşturulması gibi nedenler ile bu iddia da çürütülüyor. Aslında ortaya atılan her iddia bir şekilde çürütülerek Bitcoin kurucusunun sır olarak kalması sağlanıyor. Genel olarak iddialar bilgisayar bilimcileri üzerinden ortaya atılıyor.  Ayrıca devamlı olarak Satoshi Nakamoto hayatta mı? tarzı sorular ile Nakamoto konusu gündem olmaya devam ediyor.

Satoshi Nakamoto Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Satoshi Nakamoto ismi ilk olarak 2009′ da şifreli bir e-posta ile ortaya çıkmıştır. Bu  e-posta Hal Finney isimli kişiye gönderilmiştir. Bitcoin’ den ilk defa söz etmesi sebebi ile Satoshi Nakamoto’ nun Hal Finney olduğu belirtilmiştir.

Nakamoto geliştiricisi olduğu Bitcoin ile ilgili çalışmalarına 2010 tarihinde bir süre daha devam etmiştir. Ancak 2010′ dan sonra haber 2019 yılında kimliği ile ilgili bir haberi yalanlaması ile alınmıştır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!