Scalping Nedir? Nasıl Kazanç Elde Edilir?

Scalping Nedir
Scalping Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forex piyasası üzerinde oldukça fazla karşımıza çıkan bir terimdir. Bu bağlamda ise Scalping nedir sorusu da sık bir şekilde sorulur. Scalping ise kelimenin tam anlamı ile hem bazı teknik analizler hem de bazı teknik yöntemler ile birlikte çok kısa bir şekilde ve belirli zaman aralıkları ile yaygın bir alım satım yapma işlemidir. Aynı zamanda bu işlem ile birlikte de kar elde etmek olarak adlandırılmaktadır.

Scalping bir stratejidir ve aynı zamanda tam anlamı ile kişiye özgü olarak oluşturulan bir grafik ile bu kar elde etme işlemi sağlanır. Çok çeşitli olan indikatörler ile buna ek olarak grafikler yardımı ile birlikte piyasaları okumak sureti ile gerçekleştirilecek olan alım satım işlemlerinin tamamını kapsar. Aynı zamanda bazı durumlarda ise küçük olan fiyat değişimleri ile birlikte bunlardan yararlanılması yardımıyla kazançlar elde edilmesini hedefler.

Scalping Yaparak Kazanç Elde Etmek

Scalping yapılması iki farklı çeşitte olmaktadır. İlk olarak ise güncel olan haber sitelerini yakından takip ederek fiyatların en ufak bir tetiklemeye geçtiği an analiz yapmak ve bu analizler ile de alım satım gerçekleştirmektir. İkinci çeşit ise tam olarak grafikler üzerinden bir inceleme yapmak sureti ile kar takibi sağlamak olarak bilinir. Bu iki yöntem temelde kullanılan yöntemlerdir. İki yöntemin temelde olan amacı ile çok kısa süreler içerisinde meydana gelen düşüşler ve yükselişler ile birlikte bir kar elde etmektir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!