%51 Saldırısı Nedir? Nelere Sebep Olur?

%51 Saldırısı Nedir
%51 Saldırısı Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

%51 saldırısı nedir; kripto para madencileri tarafından yapılan bir saldırı olarak bilinen hash gücünün %50 oranında kontrol edildiği bir atılımdır. %51 oranında saldırı denmesinin nedeni tüm bilgi işlem gücünün toplamını ele geçiren bir düzenleme olmasından kaynaklıdır. Merkezi olmayan ve güven problemlerine neden olan %51 saldırısı bir grup madenci tarafından gerçekleştirilir.

%51 Saldırısı Nedir; %51 Saldırısı Nelere Sebep Olur?

%51 saldırısında genellikle merkeziyetçi bir görünüm söz konusudur. Ancak kripto para piyasasının önemli özelliklerinden biri olarak tek merkezli olmaması ve belirli bir alana bağlı ilerlememesi işlemlerin etkilerini de kısa süreli tutabilecek potansiyele sahip olmasıdır.

%51 saldırısı nedir; bu saldırı kripto para madencileri tarafından yapılan ve hash yapısına zarar vererek bilgilerin gücünü toplayan bir aşamadır. PoW blok zinciri için yapılan bu atılımlarda ücretsiz kripto para kazanma ve işlem gücü kazanma seçenekleri devreye girebilir.

  • %51 saldırısında hedef hash üzerinden ilerler.
  • Hash bilgi gücünün %50 oranında merkeziyetçi bir konuma dönüşmesi gözlemlenir.
  • Saniyede fazla hash üretimiyle kripto para dengeleri değişir.
  • Hahs üretimi kripto para üretiminde rekabet oranını da artırmaktadır.

Yatırımcıların bilmesi gereken önemli detaylardan biri olarak %51 saldırısı, madenciler tarafından gerçekleşerek, Pow blok zinciri üzerinden de işlemektedir. Eşit bir şekilde ilerleyebilmesi için yeni düzenlemeler yapılarak üretim alanındaki farklılıklar olmalıdır. %51 saldırısı ile dengeler değişerek, hash bilgi gücü dengesizleşebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!