Bancor (BNT) Nedir?

Bancor (BNT) Nedir
Bancor (BNT) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bancor (BNT) nedir; Kripto para birimleri içerisinde ilk DeFi protokolü olarak geliştirilmiştir. Ethereum zincirine entegre şeklinde DOA ile yönetilir. Tasarının amacı pasif kazanç sağlayan platformların öncüsü olmaktır. Kullanıcılara en çok tercih edilen birçok kripto paranın zincirlere kilitlemesine imkan tanımaktadır.

Bancor nedir; DeFi sözleşmeleri ile kripto paraların transferini sağlamayı amaç edinen bir platformdur. TRY ile BNT alınabilmektedir. Bu işlem için BNT ile çalışan borsalardan biri seçilmelidir.

Bancor Nasıl Çalışır?

Bancor oluşturduğu havuzlar ile ERC-20 temelinde çalışan ağlar ile para birimleri transferi gerçekleştirmektedir. Yatırımcılar seçtikleri bir kripto para birimlerini birbirleri ile değiştirebilmektedir. Değişimler Bancor havuzlarında yapıldığı için taraflar arasında alım-satım yapılmamaktadır. Havuz ile istenen değişim hemen yapılmaktadır. Bancor (BNT) nedir; Bancor tasarımının tokenidir. Toplam arzı bulunmamaktadır. Tokene sahip olan yatırımcılara DOA ile yönetime katılma hakkı tanımaktadır. Yatırımcı karar oylamalarına katılır ve fikir verebilmektedir. Ayrıca BNT coin farklı şekillerde de kullanılabilmektedir.  Havuzlara likidite sağlama BNT ile gerçekleşir. Yatırımcı havuza katkı sağladığı zaman ağ işlemlerinden gelir sağlamaktadırlar. Ne kadr likidite aktarılır ise kazanç oranı aynı şekilde artar.

Bancor Özellikleri Nelerdir?

  1. Bancor piyasada bulunan her kripto paralara da likidite sağlamaktadır. Ancak ERC ve EOS ile uyumlu olmayan kripto paraları desteklememektedir.
  2. Piyasa içerisinde likit ve relay şeklinde iki tarafı tokenler destekler.
  3. Tasarımın tokeni yatırımcılarına havuzlara likidite getirmesine olanak tanımaktadır.
  4. Likiditenin altcoinler içinde sağlar.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!