Bitcoin İlk Hangi Ülkede Çıktı?

Bitcoin İlk Hangi Ülkede Çıktı
Bitcoin İlk Hangi Ülkede Çıktı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ilk hangi ülkede çıktı; Nakamoto isimli gizemli bir kişi tarafından yaratılan Bitcoin Amerika’ da atılan bir e-posta ile ortaya çıktı. Ancak Bitcoin hiçbir kurum veya devlet otoritesi ile bağı yoktur. Bu yüzden şu ülkeye ait şeklinde bir ifade doğru değildir. Bitcoin’ i resmi para birimi kabul eden ülke Liberland’ tır. Bitcoin bir ülkeye ait değildir ama para birimi ve ödeme aracı olarak bazı ülkelerde kullanılmaktadır.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Merkez ve ülke bağı olmayan Bitcoin madencilik (mining) faaliyetleri ile üretilmektedir. Madencilik oldukça masraflı ve uzun bir süreçtir. Madencilik sırasında maksimum düzeyde enerji tüketimi sağlanmaktadır. Mining için yüksek donanım ve yazılıma sahip bilgisayarlar gerekmektedir.

Madencilik faaliyeti ilk Bitcoin blok zincirinin üretilmesiyle başlamıştır. Bu blok zincirlerinde matematik problemleri çözümü ile doğrulama yapılır. Doğrulamayı ilk sırada tamamlayan Bitcoin kazanmaktadır. Madencilik değişik şekillerde yapılabilir.

Bitcoin Madencilik Nasıl Yapılır?

Madencilik Bitcoin ilk geliştirildiğinde basit bir şekilde yapılabilirdi. Ancak Bitcoin değer artışı madenci sayısında artış sağlamıştır. Basit olarak yapılabilen madencilik için yeni bilgisayar ve donanımlı aletler gerekmektedir. Madenci sayısı artıkça çözülen problemler zorlaşmaktadır. Bitcoin toplam arz miktarına yaklaştıkça süreç zorlaşmaktadır ve fiyat artışı yaşanmaktadır. Yaşanan değer artışı Bitcoin’in yeni yatırımcılarının ilgi odağı olmasını sebeptir. Yeni yatırımcılar Bitcoin araştırırken Bitcoin ilk hangi ülkede çıktı sorusuna da cevap bulmaya çalışmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!