BitTorrent (BTT) Nedir?

BitTorrent (BTT) Nedir
BitTorrent (BTT) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitTorrent (BTT) nedir; dosya paylaşım alanı olarak tasarlanan BitTorent platformunun yerel tokenidir. 2001 tarihinde üçüncü bir tarafa gerek duymadan dosya transferi amacı olan BitTorent protokolü için yaratılmıştır. TRC-10 temeli üzerinde inşa edilmiştir.

Bu token 2019′ da BitTorent’ i Tron’ un alması ve ilave özellikler ile geliştirmesi sunucunda kripto paralara ilgi duyanların dikkatini çekmiştir. BTT ile simgelenen coin dosya transfer işlemlerinin gerekliği haline geldi. Dosya almak ya da yükleme ve indirme hızını yükseltmek BTT satışı ile yapılır. BitTorrent (BTT) nedir; BitTorent Dosya Sistemi, Dlive ve BitTorent Speed gibi merkez bağlantısı olmayan uygulamaları desteklemektedir.

BitTorent Projesi ve Amacı

BitTorent film ve müzik tutkunlarını bir araya getirerek dosya paylaşımı sağlaması ile değer kazandı. Peer to Peer adıyla internette yeni bir dönem başlattı.

Dosya paylaşımı orijinal dosyaya sahip olan kullanıcıdan dosya talebi ile başlar. Orijinal dosya parçalara ayrılarak sisteme yüklenir ve dosyayı almak isteyenler bu parçaları birden fazla yükleyiciden elde eder.

BitTorent, BTT tokeni dağıtık bir ağa dönüştürerek büyük boyutlu dosya paylaşımını hedefliyor. Dosyaları elde etmek ve depolamak isteyen kullanıcıların alışverişleri karşılığında BTT token transferi sağlayabiliyor.

BitTorent Hangi Borsalardan Alınır?

BTT tokenin maksimum arz miktarı belirlenmemiştir. İlk aşama için belirtilen 990,000,000,000 BTT’ nin %6’sı açık token satışı, %9’u tohum ve %2’si özel token satışlarında piyasaya aktarılmıştır.

BitTorrent işlemi yapılabilen borsalar Binance, Bitget, PancakeSwap (V2), Coinbase, Bittrex ve KuCoin yer alıyor. Bu borsalar aracılığı ile BTT token alınabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!