Cardano (ADA) Nedir?

Cardano (ADA) Nedir
Cardano (ADA) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano (ADA) nedir; Kripto para aktarımları için geliştirilen bir platformdur. Yerel parası ADA olarak belirlenmiştir. Cardano Vakfı’ nın destek verdiği ADA’ yı Charles Hoskinson yaratmış ve 2017 yılında piyasa arz etmiştir. Madencilik ve staking yapılan bir paradır. Cardano (ADA) nedir; blockchain teknolojisinin sorunlarının ortadan kaldırma amacı taşımaktadır. Sorunsuz ve emniyetli ürün aktarımı sağlama, DApp’ leri mükemmel şekilde çalıştırma gibi hedeflere ulaşmaya çalışır. Son teknoloji içeren üçüncü devre bir blok zinciri olarak tasarlanmıştır.

Cardano (ADA) Özellikleri

Byron, Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire adımlarından meydana gelen yenileme haritası ile ilgi çekmiştir. Cordano hisse kanıtı (PoS) ile yeniden yaratılan bir ağda gelişmektedir. Hisse kanıtı Ouroboros şeklinde ifade edilir ve güvenlik zafiyeti yaratmadan ağ enerji masraflarını minimuma indirir.  Tasarının temel dinamiklerinden olan Hydra sınırsız bir ölçekleme hedefi ile yeni oluşan her blokta hız kazanmak üzere geliştirilmiştir. Hard Fork özelliği ile Cardano blok zincirlerinde duraksama olmadan gerçekleşir.

Cardano (ADA) Farkı Nedir?

  • Hisse kanıtı (PoS) uygulamasını sorunsuz olarak kullanabilen geniş boyutlu bir blok zincir olmasıdır. Çok daha düşük enerji ile çalışır.
  • Cardano yaratıcıları ürettikleri her teknolojiyi hakem denetiminden geçirmişlerdir. Böyle ağ için verilen fikirlerin ö incelemeden geçmesine imkân vermişlerdir.
  • Ayrıca ADA madenciliği farklı bir şekilde yapılmaktadır. Enerji tüketimine neden olan bir madencilik faaliyeti yoktur. Madencilik için gereken şartları taşıyan bir sanal Cardano cüzdan ile gerçekleşir. Cüzdana yüklenen ADA oranında önceden belirlenmiş bir miktarda ADA kazanılır.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!