Curve (CRV) Nedir?

Curve (CRV) Nedir
Curve (CRV) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Curve (CRV) nedir; merkez üstü borsa dünyasına destek amacı ile geliştirilmiş Curve DAO tasarısının yerel tokenidir. Farklı blok zincirleri ile geliştirilmiş şekilleri bulunur. Curve Finance, DeFi dünyasının en mühim unsurudur. Ethereum zincirine entegre çalışan DEX, stablecoinlerin en uygun ücretler ile değişimi amacıyla geliştirilmiştir.

Curve Finance, kendi kendini yöneten piyasa yapıcı, komut defteri kullanmaz. Bu projeye göre yatırımcıları finansal ürünlerini çeşitli nakit havuzlarına ilave eder ve gerçekleştirilen işlemler ile kazanç sağlayabilir. Curve (CRV) nedir; 2020 tarihinde Michael Egorov’ un geliştirdiği kripto paradır. Madencilik faaliyeti gerçekleştirilmez. Fakat ağ katılımcıları ve sermaye sözü veren katılımcılara belirlenmiş miktarlarda CRV aktarır.

Curve (CRV) Amacı Nedir?

Temel amacı nakit havuzlarına girmeyi özendirmedir. CRV token DOA ile yönetim kararlarında oy hakkı, özendirme ve staking işlevlerini yerine getirir.

Curve (CRV) Nasıl Kullanılır?

Curve Finans ile ERC-20 temelli token değişimlerinde, coinlerin renBTC ve wBTC benzeri tokenlaştırılmış coinler ile değişim sağlar. Maksimum arz miktarı önceden belirlenmiştir ve 3,3 milyar CRV tokendir. Toplam maksimum arz yüzde 62′ lik kısmı projeye nakit aktaranlara, yüzde 30′ luk kısım ortaklara, yüzde 3′ lük kısım çalışanlara ve yüzde 5′ lik kısmı kaynak olarak paylaştırılmıştır.

CRV yatırımcıları DAO ile yönetime ortak olur, tasarıyı ilgilendiren konu ve karalarda oy hakkı elde eder. Teşvik işlevi, projeye nakit aktararak CRV token ödülü elde eder. Stakin ile yatırımcılar finansal ürünlerini projenin akıllı sözleşmelerini belirledikleri sürelerde kitler ve süre bitiminde ilave CRV kazanır.

CRV Token Nasıl ve Nereden Alınır? 

Farklı kripto borsalarında yer alan bir tokendir. Bybit, Huobi, Binance, FTX gibi borsalardan satın alınabilir. İlk olarak borsa üyeliği, sonra sanal cüzdana nakit transferi yapılarak CRV token işlemlerine başlanabilir. Curve (CRV) güncel verileri 5 Aralık 2022 yılı için piyasa değeri 6,737,734,767 TRY. Son 24 saatlik işlem hacmi 840,028,941 TRY. Piyasa dolaşımındaki arz miktarı 531,583,334 CRV coin.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!