DFI.money (YFII) Nedir?

DFI.money (YFII) Nedir
DFI.money (YFII) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DFI.money (YFII) nedir; DeFi tasarısı olan Yearn.finance çatalı olarak geliştirilmiş bir projedir. 2020 yılında DeFi katılımcılarının kazançlarını düzenlemeyi hedefler. Para birimi YFII tokenıdır.

DFI.Money merkez üstü finansın ön plana çıkması ile geliştirilen tasarıların sağladıkları olanaklardan düzenli yarar elde etme hedefi ile oluşturulmuş Yearn.Finance tasarısının çatalı. DFI.Money çatalı olduğu projeden farklı olarak ek özellikler taşır.

DFI.Money Özellikleri Nelerdir?

  • Money projesi bir topluluğa bağlı ve katılımcılarına yönlendirme ödülleri dağıtmıyor. Katılımcılar Balancer (BAL) ya da Curve (CVR) sermaye havuzlarına nakit ekleyerek YFII token elde edebiliyor. Havuzların bir tanesine ya da ikisine birden katılmak mümkün kılınmıştır.
  • YFII tokeni ERC-20 temelli madencilik faaliyeti ve ön satış işlemi gerçekleştirilmeyen bir tokendır. Proje piyasaya sürüldükten sonra token ödülleri 2020 eylül ayına kadar dağıtılmış ve eylül ayında dağıtım sona ermiştir. YFII toplam arzı 40,000 tokendır.
  • Finance ve DFI.Money tasarılarının tokenlerden faydalanma şekilleri değişiktir.
  • Money kasa sistemi ile birlikte pazara arz edilmiştir. Vault/kasa ile kendi kendine katılımcıların geliştirdikleri stratejilere çerçevesinde pazarda yer alan tokenlerinin maksimum karını belirler.

DFI.Money Nasıl Alınır?

Token belirli borsalarda işlem görmektedir. Yatırımcılar bu borsalardan YFII token elde edebilirler. Bir borsada kayıtlı olmayan yatırımcıların ilk olarak borsa hesabı ile kayıt olmaları gerekir. Borsaların hesap açma ve borsa işlemlerine başlama aşamaları farklıdır. Ancak genel olarak hesap açımı-hesabın onaylanması- hesaba para aktarımı- YFII alım satım işlemlerine başlaması yolları izlenir.

2022 aralık güncel verilerine göre YFII piyasa değeri 1,143,940,660 TRY ve piyasa dolaşımında olan arz 38,596 YFII token.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!