El Salvadordan Bitcoin Hakkında Dikkat Çekici Açıklama

El Salvadordan Bitcoin Hakkında Dikkat Çekici Açıklama
El Salvadordan Bitcoin Hakkında Dikkat Çekici Açıklama
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El Salvadordan Bitcoin Hakkında Dikkat Çekici Açıklama; El Salvador da Bitcoin’i resmi para birimi olarak belirleyen ülkeler arasında yerini aldı. İşte detaylar!

Hem ekonomik hem de siyasi olarak en çalkantılı ülkelerden biri olan El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan ettiğini açıklamıştır. Bunun sonrasında diğer ülkelerin de bir trend olarak belirleyerek bu yolda devam edeceği tahmin edilmektedir. Fakat sistemin ekonomik manada belirsizliği de daha hissedilir hale getireceğini bilmelisiniz. Belirsizlik ülkelere gelecek olan yatırımın büyük oranda azalmasını da beraberinde getirecektir.

Ekonomik Bakımdan Etkisi Ne Olur?

Alınan bu kararların sonrasında ekonomik yapının çok da olumlu etkilenmeyeceğini belirtmek gerekmektedir. Bu aşamada yaşanan değer değişimleri ve kripto para piyasasındaki belirsizliğin ülkenin ekonomi politikasını olumsuz yönde etkileyecek nitelikte olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Ekonomik bakımdan inceleme yapıldığı zaman sorun yaşamadan bağlantı adımlarının tamamlanması için gerekli olan teknik ekonomik önlemlerin de alınmadığı görülmektedir.

Önlemlerin eksik olmasından hukuki ve ekonomik zeminin hazırlanmamasına kadar birçok durumun alınan sonucu olumsuz yönde etkileyeceğini de belirtmek gerekmektedir. Kripto para birimlerini resmi para birimi olarak kabul eden ülkelere bakıldığı zaman hali hazırda ekonomik olarak dar boğazda olan ülkeler olduğu da görülmektedir. Bu nedenle ekonomide giden olumsuzluğun sadece kripto para biriminin resmi para birimi olarak belirlenmesine bağlanması mümkün olmayacaktır. Ekonominin kendi gidişatında da olumsuzluklar mevcuttur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!