Fetch.ai (FET) Nedir?

Fetch.ai (FET) Nedir
Fetch.ai (FET) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fetch.ai (FET) nedir; Nesnelerin İnterneti (IOT) şeklinde bilinen ekipmanların iletişimini gerçekleştiren yapay zekâ ve blockchain teknolojisini birleştirerek makine öğrenmenin ilerlemesini hedefleyen bir tasarıdır. Fetch.ai (FET), İngiltere Cambrigde 2017 tarihinde Humany Sheikh, Thomas Hain ve Toby Simpson isimli kişilerce geliştirilmiştir.

Fetch.ai (FET) Çalışma Şekli

Fetch.ai (FET) nedir; dağıtık defterler ile çalışan bütün dünyada rastgele dataların güvenli bağlantı, paylaşım ve taraflar arası aktarımını sağlamak için geliştirilen bir yapay zekadır. Herkesin erişimine açık olan Fetch.ai ağı, ekonomilerin gereği olan karışık düzenleme ve iletişim gerektiren işlemleri yapmak için tüm dünyada güvenli data altyapısı olan yapay zekâ ulaşma hakkı sağlar.

Fetch.ai ağına entegre olarak geliştirilmiş özerk ve yatırımcıları adına işlemler yapan yapay zekâ sözleşmeleri hizmet veren ve hizmetleri talep eden taraflar için çeşitli ekosistemlerde en iyi hizmeti sağlama hedefi ile çalışır. Ağ üzerinde çalışan aracılar yapay zekâ ile bilgi sahibi olur, ilerler ve karmaşık problemleri ortadan kaldırmak için kendi kendilerine ya da öteki aracılar ile beraber çalışır.

Şimdiki zaman ve gelecek için yeni teknolojiler yaratma amacı taşıyan bir grup tarafından oluşturulmuştur.

Fetch.ai (FET) Amacı Nedir?

Fetch.ai projesini ileri taşımayı ve normal hayat ile birleştirmeyi isteyen kurucu ekip dünyanın farklı bölgelerinden araştırmacı, akademisyen ve kurumsal ortaklar ile çalışır.

Fetch.ai geliştirici ekibi, projelerinin iletişim yollarını geliştireceğine, ekonomilerde yer alan her aktöre yeni olanaklar, adil bir ekonomik düzen ve insanların hayatlarını iyileştirme konusunda faydalı olacağına inanır.

Fetch.ai (FET) Neden Farklıdır?

Yerel tokeni olan FET, otonom ekonomik aracılar yaratma, bulma, eğitme ve dağıtma amacı ile geliştirilmiştir. Ayrıca projede yer alan akıllı sözleşmeler ile Oracle için önemlidir.

FET, katılımcılara ağ ile kendilerine özgü aracı geliştirme ve dağıtma imkânı verir. Yaratıcılar FET token ile özerk aracılara eğitim verme, ağda olan yapay zekayı dağıtma amacı ile makine öğreten yardımcı programlara ulaşabilirler.

Fetch.ai tasarımı dört unsurdan oluşur. Bu unsurlar:

  • Aracı çerçevesi, çeştli aracıların olduğu yapılar yaratmaya yardım eden modüler ve tekrar kullanımı mümkün bileşenler sunar.
  • Açık ekonomik çerçeve, aracılar için keşif ve araştırma olanakları sunar.
  • Agent Metropolis, WebAssembly sanal makinesi üzerinde işlem yapan ve aracıların sözleşmelerinin kesin kayıtlarını saklayan akıllı anlaşmalar bütünüdür.
  • ai Blockchain, seri işlemler ve güvenli, sansür korumalı fikir birliği oluşturmak aynı zamanda aracı uygulamalarına destek vermek için çoklu şifreleme ve oyun teorini birleştirir.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!