Gitcoin (GTC) Nedir?

Gitcoin (GTC) Nedir
Gitcoin (GTC) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gitcoin (GTC) nedir; Ethereum ile çalışan sermaye biriktirme platformudur. 2017 tarihinde Scott Moore, Kevin Owocki ve Vivek Singh geliştirmiştir. 2021 tarihinde Gitcoin ve Gitcoin DAO yönetim tokeni olan GTC pazara sunulmuştur.

Bağımsız yaratıcılar, sermaye sağlayıcı ve projelerin açık kaynaklı yazılımlar aracılığı ile haberleşmelerini ve beraber çalışmalarına olanak verir. Projesi olan katılımcılar Gitcoin ağına ilan verir, yazılım ve grafik tasarımı yapan katılımcılar ise bu ilanlardan istedikleri projeyi belirleyerek kripto para ödemesi alırlar.

Gitcoin (GTC) Kullanımı

  • Gitcoin (GTC) nedir; Web3 evrenine yüksek değer sağlayan projelerin devamına yardım eder. Sermaye aktaran katılımcılar Gitcoin üzerinden yararlı olacağını ön gördükleri projelere destek veririler.
  • Gitcoin sisteminde tasarılar hackathonlar üzerinde geliştirilir. Tek olan katılımcılar GTC ödülü elde etmek için ya da aynı meslekte oldukları kişilere ulaşmak için hackathonlara dahil olurlar.
  • Sosyalleşmek çin ve ödül elde etmek için bu hackathonlara girilebilir.
  • Datalar ve sermayeler Ethereum zincirinde saklanıR, Gitcoin katılımcılarının datalardan gelir elde etmesini engeller.

Gitcoin Farkı Nedir?

Gitcoin (GTC) nedir; açık kaynaklı projelere sermaye topluluğu geliştirme amacı olan bir tasarıdır. ve bu özeliğili piyasada ön plana çıkar. 2021′ de Gitcoin ile bu projelere 20 milyon civarı sermaye aktarımı gerçekleştirilmiştir. Ayda 170 bin kadar aktif yaratıcı proje geliştirir.

Kripto para borsalarında işlem görür. 2022 yılı aralık ayı için piyasa değeri 462,367,124 TRY ve son 24 saatlik işlem hacmi 80,922,576 TRY. Dolaşımda olan araz miktarı 14,198,202 GTC coin olarak izlenmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!