Kripto Para Yasası Yolda!

Kripto Para Yasası Yolda
Kripto Para Yasası Yolda
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Yasası Yolda; Kripto paranın uzun seneler boyunca kontrolsüz bir biçimde alınıp satılmasının sonrasında ülkelerde bu duruma bir dur denmesi ve yasal hazırlıkların başlaması an meselesi!

Kripto para konusunda ülkemizde de yasal düzenlemelerin eksiksiz bir biçimde yapılmaya devam ettiğinin altı çizilmelidir. Sistemde sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmış durumdadır. Kripto para birimleri ile alakalı olarak yasal denetimleri yapacak olan bir üst yapının hazırlanması konusunda girişimlerde bulunulduğu Maliye Bakanı tarafından açıklanmıştır. Ayrıca buna ek olarak dijital anlamda Türk Lirasının geliştirilmesi için de büyük ölçüde yol kat edilmiştir. Kripto para konusunda özel sektörün girişimleri de göz ardı edilmemektedir. Bunun tam tersine kripto para birimleri analiz edildiği zaman sistemde kesinlikle kamu ve özel sektörün bir arada hizmet sistemini oluşturacağı tahmin edilmektedir.

Avrupa’da da Denetimler Artıyor!

Kripto para piyasasına karşı özellikle Fransa’da itiraz seslerinin yükselmeye başladığı görülmektedir. İlerleyen aşamalarda denetimler olmaksızın bu şekilde alım satımlar yapılmaya devam ederse sorunun da beraberinde geleceği ve hatta bu sorunun tüm Fransa ekonomisini tehdit edecek kadar büyük olabileceği tahmin edilmektedir.

Denetlenebilirliğin artırılması ile beraber sistemde büyük ölçüde verimliliğin artırılması için fırsat geliştirilmektedir. Denetlenebilirliğin artması kadar kişilerin alım satım adımlarında izlenebilirliğin de artması için resmi girişimlerde bulunulmaktadır. Bu girişimlerin tamamının kripto para piyasasının temel unsurlarına karşı olan işlemler olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!