Kripto Paralar Uluslar Arası Ekonomi İçin Bir Risk Mi?

Kripto Paralar Uluslar Arası Ekonomi İçin Bir Risk Mi
Kripto Paralar Uluslar Arası Ekonomi İçin Bir Risk Mi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Paralar Uluslar Arası Ekonomi İçin Bir Risk Mi; Özellikle son senelerde kripto para girişimleri konusunda büyük soruların akla takıldığı görülmektedir. Bu soruların başında ilerleyen zamanda dünya piyasası için bir risk olup olmadığıdır. İşte detaylar!

Yapılan son analizler ve açıklamalar incelendiği zaman ülkelerin büyük ölçüde bu girişime olumlu bakmadıklarını belirtmek gerekmektedir. Hem büyük yatırımcıların hem de küçük yatırımcıların likidite sıkıntısı yaşayacak kadar büyük zararlara uğrayabileceği belirsiz bir sistem olarak tanımlanmaktadır.

Global ekonomik sistemde bu derece eleştirilmesinin asıl nedeni de kesinlikle sistemin belirsizliğidir. Belirsiz olduğu için uzun vadede global sistemi yatırım yapılabilir bir durumdan uzaklaştıracağı ön görülmektedir. Fransa’nın resmi birimleri tarafından yapılan açıklamalarda da bu konuda ne derece endişeli olduklarını ve kripto parada gerekli olan düzenlemelerin yapılmaması durumunda sadece Fransa için değil aynı zamanda tüm global ekonomik sistem için sorun arz edeceğini eklemek gerekmektedir.

Çözüm Ne?

Kripto paranın daha denetlenebilir hale gelmesi istenmektedir. Ülkelerin ve ülkeler özelinde merkez bankalarının kesinlikle sürece müdahale etmeleri talep edilmektedir. Bu durumda kripto paranın asıl ilkesi olan merkeziyetsizliğin sürdürülebilmesinin mümkün olmaması nedeni ile girişimcilerden olumsuz yorumlar alınmaktadır. Fransa’da yapılan açıklamalarda denetlemelerin yanı sıra kripto para hareketlerinin aynı zamanda izlenebilir olması önerilmektedir. Bunun da kripto paranın temel işlem kıstaslarından biri olan anonimliği elimine ettiği görülmektedir. Bu önerilerin uzun vadede uygulanabilir olmadığı belirtilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!