Lugano Kripto Parayı Ödeme Adımında Benimsedi!

Lugano Kripto Parayı Ödeme Adımında Benimsedi
Lugano Kripto Parayı Ödeme Adımında Benimsedi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lugano Kripto Parayı Ödeme Adımında Benimsedi; Lugano kentinde yaşanan gelişme acaba bu model tüm dünyada benimsenebilir mi sorusunu da akıllara getirdi!

Lugano belediyesi tarafından alınan kararın sonrasında ödemelerin Bitcoin ile tamamlanmasının bir opsiyon olarak işletmelere eklenmesine karar verildi. Bunun aslına bakılırsa bir pilot proje anlamına da geldiğini eklemek gerekmektedir. Bu pilot proje kapsamında sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmıştır. Teknik ve hukuki zeminin de hazırlanmasının sonrasında bu tür bir ödeme sisteminin eklenmiş olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Sistemde yapılan incelemelerde sorun yaşamamak adına bu tür adımların İsviçre hükümeti tarafından da gerekli olan denetimlere tabi tutulduğunun belirtilmesi gerekmektedir.

Daha Geniş Kapsamda Kullanılabilir Mi?

Geniş çerçevede uygulanması için gerekli olan alt yapının hazırlanması ile ancak adımlar atılabilecektir. Bu aşamada sadece bir kentte uygulandığı zaman ve özellikle nüfusun da düşük olduğu bölgede herhangi bir sorunun meydana gelmeyeceğinin altı çizilmelidir. Sistemde sorun yaşanmaması için önlemler alınırken bunun henüz kısıtlı bir kapasitede uygulanmasının kolaylaştırılabileceği anlaşılmıştır.

Ülkemizde yakın gelecekte bu tür bir adımın atılmasının mümkün olmadığını da belirtmek gerekmektedir. Öncelikli olarak resmi adımların ve temel üst yapının hazırlanması için büyük çaba sarf edilmektedir. Hem resmi birimler hem de özel birimlerin desteği ile kripto paranın ülkemizde belirli yasal çerçevelerde işleme alınmasına olanak verilmektedir. Daha geniş kapsamlı kullanımının en azından ülkemizde belirli bir zaman daha geçmesi ile mümkün olabileceğini belirtmek gerekir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!