Public Key Nedir, Ne Anlama Gelir?

Public Key Nedir
Public Key Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Public Key nedir, ne anlama gelir; önemi var mı? Genel anahtar şeklinde tanımlanmaktadır. Kripto para piyasasında, kullanıcının hesabına kripto para transferinin gerçekleşmesini klan şifreleme kodudur. Kripto ekonomisinin güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli araçlar içerisinde bulunuyor.

Public Key Nedir, Ne Anlama Gelir; GENEL ANAHTAR

Herhangi bir kullanıcının Bitcoin veya diğer altcoinlerde işlemini başlattığı sistemler için özel anahtar çifti Public Key doğrultusunda oluşturulur. Anahtarların her biri, kullanıcı varlıklarının dijital ekosistemde güvenli kalmasını sağlar.

  • Özel anahtar, yalnızca kullanıcılar tarafından bilinir. Kullanıcının dijital kimliği bu noktada korunur. Kullanıcı hesabından başka işlem yapılması, geri çekilmesi, aktarılması ve gerçekleştirilmesi gibi işlemlerde yetkiler özel anahtarla beraber sağlanır.
  • Public Key nedir, ne anlama gelir? Genel anahtarı oluşturmak için özel anahtara karmaşık bir algoritma uygulanmaktadır. Her iki anahtar da, kullanıcının dijital cüzdanında saklanır. Özel anahtarın imzası, özel anahtarın aynı zamanda kişi için sahipliğini kanıtlar.
  • Ortak anahtar, özel anahtarı kullanılarak oluşturulduğunda kişinin dijital imzasının özel anahtarından geldiğini kanıtlar ve bu da ortak anahtar da kullanılır. İşlem geçerli olarak da doğrulandıktan sonra transfer edilecek tutar, alıcının adresine gönderilir. Genel adres, genel anahtarın en net sürümüdür.

Public Key Nedir NE İŞE YARAR?

Public Key, yani diğer bir ifadeyle genel anahtar banka hesap numarası gibidir. Gönderinin, parayı alıcıya gönderilebilmesi için buna ihtiyacı vardır. Alıcı, sonrasında özel anahtarı ile beraber gönderilen parayı harcar ve çeker.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!