Rusya Kripto Para Birimlerini Kullanır Mı?

Rusya Kripto Para Birimlerini Kullanır Mı
Rusya Kripto Para Birimlerini Kullanır Mı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Kripto Para Birimlerini Kullanır Mı; Rusya’nın yaşanan bu savaş koşulları sebebi ile ödeme adımlarında kripto para piyasasına yaklaştığı iddia ediliyor. Bu konuda henüz herhangi bir somut adım atılmadı!

Kripto para piyasası ile alakalı yapılan incelemelerde Rusya’nın durumu da değerlendirmelere dahil edilmektedir. Rusya’nın son dönemde global piyasadan uzaklaştırılması sebebi ile uluslar arası ödemelerde kripto para kullanmasının olası olduğu tahmin edilmektedir. Ukrayna ile yapılan savaşın sonrasında bir ekonomik yaptırım serisine tabi tutulan Rusya’nın durumdan çok da net şekilde etkilenmediği görülmektedir. Bunun nedeni ödeme adımlarında büyük oranda kendi para biriminin kullanılmasını talep etmesidir.

Aynı zamanda doğalgaz rezervleri sayesinde, kendisini ekonomik olarak boykot eden ülkeler ile dahi ticaretinin olduğu da belirtilmelidir. Ödeme adımları ile alakalı yaşanan sorunları aşmak için Rusya’nın kripto para birimlerine yöneleceği de iddia edilmektedir. Bunun mantık açısından oldukça yakın olsa da Rusya’nın para politikası ile çok da ilişkili bir adım olmayacağını belirtmek gerekir. Fakat bir savaş ve çatışma dönemi olduğu için her zaman benimsenen ekonomik ilkelerin geçerliliğini sürdüreceğini iddia etmek mümkün değildir.

Anlaşma Sağlandı Mı?

Kripto para ödemeleri konusunda özellikle Bitcoin’in kullanılması konusunda adımlar atıldığı iddia edilmektedir. Bu konuda resmi bir açıklama söz konusu değildir. Uluslar arası ödemelerde hangi birimi kullanmak istese farklı bir yaptırım ile karşılaşan Rusya’nın bu sorunu kripto para piyasası ile çözeceği tahmin edilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!